Aktualności

Polskie miasta z AED

09.06.2017

Stan na maj 2017.

Obecnie w całej Polsce znajduje się 1475 punktów z czynnymi AED. Defibrylatory rozlokowane są 451 miejscowościach:

    W 298 miejscowościach umieszczony jest tylko jeden punkt AED.

    128 miejscowości posiada od 2 do 9 punktów AED.

    W 25 miejscowościach znajduje się więcej niż 9 punktów AED.
    Pierwsze pięć miejsc pod względem liczby posiadanych AED zajmują: Warszawa, Kraków, Katowice, Bydgoszcz oraz Łódź.

52% punktów AED (767 defibrylatorów) posiada dostęp do telefonu. Wśród nich 692 to punkty stacjonarne, natomiast 75 - punkty mobilne.

55,4% z wszystkich czynnych AED (817 punktów) są dostępne przez całą dobę.

19,3% AED (285 defibrylatorów) stanowią punkty mobilne.

 
Znajdź najbliższy Automatyczny Defibrylator (AED):
 

Dlaczego „Ratuj z sercem”?
< >
 

Nazwa i logo projektu


„Ratuj z sercem” oznacza: z zaangażowaniem, poświęcając własne siły i czas. Nazwaliśmy tak projekt, chcąc pokazać wysiłek wielu ludzi, instytucji, których zadaniem - często również pasją - jest pomoc chorym po zatrzymaniu akcji serca. Logo projektu stanowi symbol połączonych serc.

Cele i wartości


Nasz cel to nakreślenie mapy precyzyjnie ukazującej umiejscowienie wszystkich automatycznych defibrylatorów w Polsce oraz odzwierciedlającej i stymulującej aktywność społeczną. Wiedzę wynikającą z naszej mapy AED  oraz zamieszczone materiały edukacyjne chcemy wykorzystać  do poszerzenia wiedzy o tym jak prosta i skuteczna może być reanimacja. Ostatecznym rezultatem ma być stworzenie  skuteczniejszego systemu ułatwiajacego niesienie pierwszej pomocy.

Zastrzeżenie prawne

Informacje zamieszczone na stronie internetowej nie stanowią profesjonalnej porady medycznej.  W żadnym wypadku treści edukacyjne  zamieszczone na stronie internetowej nie mogą zastąpić certyfikowanego szkolenia . Wszelkie informacje o AED zamieszczone na stronie internetowej zostały przedstawione w dobrej wierze z zachowaniem najwyższej staranności, jednakże dane pochodzą z wielu źródeł i mogły ulec zmianie, stąd autorzy MAPY AED i strony RzS nie ponoszą  odpowiedzialności za kompletność i rzetelność zamieszczonych informacji. RzS zastrzega sobie prawo zmiany zawartości strony internetowej w każdym czasie i w dowolnym zakresie bez uprzedniego zawiadomienia i nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek konsekwencji wynikające z dokonanych zmian.  Korzystanie z treści merytorycznej i graficznej jest bezpłatne, lecz wymaga uzyskania zgody autorów  i zaznaczenia źródła.

.