Miasta z defibrylatoramiCzy wiesz, że... w Japonii urządzenia AED instalowane są nawet w automatach
z napojami i słodyczami!?

A gdzie w Polsce powinny być lokowane defibrylatory?

W szczególności w miejscach:
  • gdzie występuje duże natężenie ruchu ludzi (np. lotniska, dworce kolejowe, sklepy),
  • z wysokim odsetkiem osób starszych i chorych (np. przychodnie, poradnie),
  • do których pogotowie ratunkowe ma utrudniony dostęp (np. schroniska górskie, statki, kopalnie),
  • gdzie doszło do co najmniej 1 zatrzymania krążenia w ciągu 2 kolejnych lat.

  • Sprawdź, czy w Twoim mieście znajduje się AED:


MiastoLiczba lokalizacji AED
Warszawa187
Kraków83
Katowice66
Poznań51
Łódź49
Wrocław47
Bydgoszcz46
Płock41
Gdańsk38
Lublin36
12345678910...

 
Znajdź najbliższy Automatyczny Defibrylator (AED):
 

Dlaczego „Ratuj z sercem”?
< >
 

Nazwa i logo projektu


„Ratuj z sercem” oznacza: z zaangażowaniem, poświęcając własne siły i czas. Nazwaliśmy tak projekt, chcąc pokazać wysiłek wielu ludzi, instytucji, których zadaniem - często również pasją - jest pomoc chorym po zatrzymaniu akcji serca. Logo projektu stanowi symbol połączonych serc.

Cele i wartości


Nasz cel to nakreślenie mapy precyzyjnie ukazującej umiejscowienie wszystkich automatycznych defibrylatorów w Polsce oraz odzwierciedlającej i stymulującej aktywność społeczną. Wiedzę wynikającą z naszej mapy AED  oraz zamieszczone materiały edukacyjne chcemy wykorzystać  do poszerzenia wiedzy o tym jak prosta i skuteczna może być reanimacja. Ostatecznym rezultatem ma być stworzenie  skuteczniejszego systemu ułatwiajacego niesienie pierwszej pomocy.

Zastrzeżenie prawne

Informacje zamieszczone na stronie internetowej nie stanowią profesjonalnej porady medycznej.  W żadnym wypadku treści edukacyjne  zamieszczone na stronie internetowej nie mogą zastąpić certyfikowanego szkolenia . Wszelkie informacje o AED zamieszczone na stronie internetowej zostały przedstawione w dobrej wierze z zachowaniem najwyższej staranności, jednakże dane pochodzą z wielu źródeł i mogły ulec zmianie, stąd autorzy MAPY AED i strony RzS nie ponoszą  odpowiedzialności za kompletność i rzetelność zamieszczonych informacji. RzS zastrzega sobie prawo zmiany zawartości strony internetowej w każdym czasie i w dowolnym zakresie bez uprzedniego zawiadomienia i nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek konsekwencji wynikające z dokonanych zmian.  Korzystanie z treści merytorycznej i graficznej jest bezpłatne, lecz wymaga uzyskania zgody autorów  i zaznaczenia źródła.

.