Aktualności

Lokalizacje AED

09.06.2017

Stan na maj 2017

Punkty z dostępnymi defibrylatorami umieszczone są w lokalizacjach m.in. takich jak zakłady pracy, sklepy i centra handlowe, placówki służby zdrowia, służb mundurowych, urzędów państwowych, miejskich i wiejskich ośrodkach kultury i sportu, budynkach szkolnych i uczelni wyższych oraz innych miejscach użyteczności publicznej.

Udział najbardziej popularnych lokalizacji w ogólnej liczbie punktów AED rozkłada się następująco:

    sklepy i zakłady pracy - 29,3%

    placówki medyczne - 15,5%

    straż pożarna - 14,6%

urzędy państwowe - 10,4%

    miejsca związane ze sportem i rekreacją - 6,8%

    budynki policji oraz wojskowe - 5,3%

 
Znajdź najbliższy Automatyczny Defibrylator (AED):
 

Dlaczego „Ratuj z sercem”?
< >
 

Nazwa i logo projektu


„Ratuj z sercem” oznacza: z zaangażowaniem, poświęcając własne siły i czas. Nazwaliśmy tak projekt, chcąc pokazać wysiłek wielu ludzi, instytucji, których zadaniem - często również pasją - jest pomoc chorym po zatrzymaniu akcji serca. Logo projektu stanowi symbol połączonych serc.

Cele i wartości


Nasz cel to nakreślenie mapy precyzyjnie ukazującej umiejscowienie wszystkich automatycznych defibrylatorów w Polsce oraz odzwierciedlającej i stymulującej aktywność społeczną. Wiedzę wynikającą z naszej mapy AED  oraz zamieszczone materiały edukacyjne chcemy wykorzystać  do poszerzenia wiedzy o tym jak prosta i skuteczna może być reanimacja. Ostatecznym rezultatem ma być stworzenie  skuteczniejszego systemu ułatwiajacego niesienie pierwszej pomocy.

Zastrzeżenie prawne

Informacje zamieszczone na stronie internetowej nie stanowią profesjonalnej porady medycznej.  W żadnym wypadku treści edukacyjne  zamieszczone na stronie internetowej nie mogą zastąpić certyfikowanego szkolenia . Wszelkie informacje o AED zamieszczone na stronie internetowej zostały przedstawione w dobrej wierze z zachowaniem najwyższej staranności, jednakże dane pochodzą z wielu źródeł i mogły ulec zmianie, stąd autorzy MAPY AED i strony RzS nie ponoszą  odpowiedzialności za kompletność i rzetelność zamieszczonych informacji. RzS zastrzega sobie prawo zmiany zawartości strony internetowej w każdym czasie i w dowolnym zakresie bez uprzedniego zawiadomienia i nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek konsekwencji wynikające z dokonanych zmian.  Korzystanie z treści merytorycznej i graficznej jest bezpłatne, lecz wymaga uzyskania zgody autorów  i zaznaczenia źródła.

.