Czy AED może być używane u dzieci?Pamiętaj, że u dzieci zatrzymanie krążenia zdecydowanie częściej spowodowane jest niewydolnością oddechową, a nie zatrzymaniem krążenia. Dlatego też reanimację dziecka zawsze rozpoczynaj od 5 oddechów ratunkowych, a dopiero później reanimuj za pomocą AED!

Dalsze postępowanie zależy od wieku i wagi dziecka:

• dzieci w wieku 1-8 lat (wtedy ich waga zwykle wynosi poniżej 25 kg)

UWAGA: Dla dzieci w wieku 1-8 lat, zaleca się użycie elektrod pediatrycznych, bądź specjalnego „dziecięcego” ustawienia parametrów AED (np. z tzw ” kluczem”), dlatego też w przypadku ratowania dzieci szczególnie ważne jest wcześniejsze szczegółowe poznanie instrukcji
(w tym sposobu, w jaki włącza się tryb pediatryczny konkretnego AED).

• dzieci powyżej 8 lat (wtedy ich waga zwykle wynosi powyżej 25 kg)

W tym przypadku możesz reanimować standardowo - od razu przy użyciu typowego AED.

 

 

 

 

 

 

 

 

<<<  Kto może użyć AED?    |  Gdzie AED jest najwięcej? >>>

 
Znajdź najbliższy Automatyczny Defibrylator (AED):
 

Dlaczego „Ratuj z sercem”?
< >
 

Nazwa i logo projektu


„Ratuj z sercem” oznacza: z zaangażowaniem, poświęcając własne siły i czas. Nazwaliśmy tak projekt, chcąc pokazać wysiłek wielu ludzi, instytucji, których celem jest pomoc chorym po zatrzymaniu akcji serca. Logo projektu stanowi symbol połączonych serc.

Cele i wartości


Nasz cel to nakreślenie MAPY ukazującej umiejscowienie wszystkich automatycznych defibrylatorów  AED w POLSCE  oraz odzwierciedlającej i stymulującej aktywność społeczną. Bliskie Wam lokalizacje  AED  oraz zamieszczone algorytmy mają sprawić by  resuscytacja  była prosta i skuteczna  Ostateczny rezultat:  skuteczniejszy system ułatwiajacy defibrylację  i resuscytację w kazdym miejscu zatrzymania krażenia.           "Kto ratuje jedno życie..... ratuje Cały Swiat" 

Zastrzeżenie prawne

Informacje zamieszczone na stronie internetowej nie stanowią profesjonalnej porady medycznej.  W żadnym wypadku treści edukacyjne  zamieszczone na stronie internetowej nie mogą zastąpić certyfikowanego szkolenia . Wszelkie informacje o AED zamieszczone na stronie internetowej zostały przedstawione w dobrej wierze z zachowaniem najwyższej staranności, jednakże dane pochodzą z wielu źródeł i mogły ulec zmianie, stąd autorzy MAPY AED i strony RzS nie ponoszą  odpowiedzialności za kompletność i rzetelność zamieszczonych informacji. RzS zastrzega sobie prawo zmiany zawartości strony internetowej w każdym czasie i w dowolnym zakresie bez uprzedniego zawiadomienia i nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek konsekwencji wynikające z dokonanych zmian.  Korzystanie z treści merytorycznej i graficznej jest bezpłatne, lecz wymaga uzyskania zgody autorów  i zaznaczenia źródła.

.