Aktualności

Polskie miasta z AED

24.11.2021

Stan na listopad 2021 .

Obecnie w całej Polsce znajduje się 2232 punkty z czynnymi AED. Defibrylatory rozlokowane są 462 miejscowościach:

    W około 300 miejscowościach umieszczony jest tylko jeden punkt AED.

    W 25 miejscowościach znajduje się więcej niż 9 punktów AED.
    Pierwsze pięć miejsc pod względem liczby posiadanych AED zajmujmowały: Warszawa, Kraków, Katowice, Bydgoszcz oraz Łódź.

ok 60% z wszystkich czynnych AED jest dostępnych przez całą dobę.

ok 20% AED (285 defibrylatorów) stanowią punkty mobilne.

UWAGA : liczba AED jest dynamiczna, zmienia się wraz z nowymi wpisami, obecnie zaczynamy weryfikację AED. Przepraszamy za błedy lokalizacyjne wynikające z specyfiki mapy google ( niektóre AED wyrzucone są poza teren kraju , staramy się to naprawić )
 
Znajdź najbliższy Automatyczny Defibrylator (AED):
 

Dlaczego „Ratuj z sercem”?
< >
 

Nazwa i logo projektu


„Ratuj z sercem” oznacza: z zaangażowaniem, poświęcając własne siły i czas. Nazwaliśmy tak projekt, chcąc pokazać wysiłek wielu ludzi, instytucji, których celem jest pomoc chorym po zatrzymaniu akcji serca. Logo projektu stanowi symbol połączonych serc.

Cele i wartości


Nasz cel to nakreślenie MAPY ukazującej umiejscowienie wszystkich automatycznych defibrylatorów  AED w POLSCE  oraz odzwierciedlającej i stymulującej aktywność społeczną. Bliskie Wam lokalizacje  AED  oraz zamieszczone algorytmy mają sprawić by  resuscytacja  była prosta i skuteczna  Ostateczny rezultat:  skuteczniejszy system ułatwiajacy defibrylację  i resuscytację w kazdym miejscu zatrzymania krażenia.           "Kto ratuje jedno życie..... ratuje Cały Swiat" 

Zastrzeżenie prawne

Informacje zamieszczone na stronie internetowej nie stanowią profesjonalnej porady medycznej.  W żadnym wypadku treści edukacyjne  zamieszczone na stronie internetowej nie mogą zastąpić certyfikowanego szkolenia . Wszelkie informacje o AED zamieszczone na stronie internetowej zostały przedstawione w dobrej wierze z zachowaniem najwyższej staranności, jednakże dane pochodzą z wielu źródeł i mogły ulec zmianie, stąd autorzy MAPY AED i strony RzS nie ponoszą  odpowiedzialności za kompletność i rzetelność zamieszczonych informacji. RzS zastrzega sobie prawo zmiany zawartości strony internetowej w każdym czasie i w dowolnym zakresie bez uprzedniego zawiadomienia i nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek konsekwencji wynikające z dokonanych zmian.  Korzystanie z treści merytorycznej i graficznej jest bezpłatne, lecz wymaga uzyskania zgody autorów  i zaznaczenia źródła.

.